Skip to content Skip to footer

On-Grid vs Off-Grid vs Hübriidsüsteemid

Kõik päikeseenergiasüsteemid töötavad samadel aluspõhimõtetel. Päikesepaneelid muudavad päikeseenergia esmalt alalisvooluks, mida saab salvestada akusse või muuta päikeseenergia muunduriga vahelduvvooluks, mida saab kasutada kodumasinate käitamiseks. Sõltuvalt süsteemi tüübist saab üleliigset päikeseenergiat suunata ka elektrivõrku, et anda krediiti ja vähendada elektrikulusid veelgi.

On-Grid süsteem

Võrgusisesed päikesesüsteemid on kõige levinumad ja laialdasemalt kasutatavad kodudes ja ettevõtetes. Need süsteemid ei vaja akusid ja kasutavad tavalisi päikeseinvertereid ning on ühendatud avalikku elektrivõrku. Kogu teie toodetud üleliigne päikeseenergia eksporditakse elektrivõrku ja tavaliselt makstakse teile eksporditava energia eest.

Erinevalt hübriidsüsteemidest ei ole võrgusisesed päikesesüsteemid ohutuse tõttu elektrikatkestuse ajal võimelised töötama ega tootma elektrit. Kuna elektrikatkestused tekivad tavaliselt siis, kui elektrivõrk on kahjustatud; Kui päikeseinverter ikka toitaks elektrit kahjustatud võrku, ohustaks see võrgus rikkeid parandavate inimeste ohutust. Enamik akusalvestusega hübriidpäikesesüsteeme suudavad võrgust automaatselt isoleerida (tuntud kui saarte eraldamine) ja voolukatkestuse ajal jätkuvalt toidet.

Off-Grid süsteem

Võrguväline süsteem ei ole elektrivõrku ühendatud ja vajab seetõttu akupanka. Võrguväline päikesesüsteem peab olema konstrueeritud nii, et see toodaks piisavalt energiat aastaringselt ja sellel oleks piisavalt aku mahtu, et rahuldada kodu nõudeid isegi sügaval talvel, kui päikesevalgust on vähem.

Akude ja inverterite kõrge hind tähendab, et võrguvälised süsteemid on palju kallimad kui võrgusisesed süsteemid ja seetõttu on neid tavaliselt vaja ainult kaugemates piirkondades, mis on elektrivõrgust kaugel. Kuid akude kulud vähenevad kiiresti, nii et praegu on võrguväliste süsteemide turg kasvav isegi linnades.

Hübriidsüsteem

Kaasaegsed hübriidsüsteemid ühendavad päikese- ja akusalvestuse ühes ning on nüüd saadaval paljudes erinevates vormides ja konfiguratsioonides. Seoses akude hoiustamise hinna vähenemisega saavad akusalvestust ära kasutada ka juba elektrivõrku ühendatud süsteemid. See tähendab, et päeval tekkivat päikeseenergiat on võimalik salvestada ja öösel kasutada. Kui salvestatud energia on ammendunud, on võrk tagavaraks, mis võimaldab tarbijatel saada mõlemast maailmast parimat. Hübriidsüsteemid on samuti võimelised laadima akusid, kasutades odavat haripunktivälist elektrit (tavaliselt pärast südaööd kuni kella kuueni hommikul).